
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 6 |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Insertion Loss (dB) | 1.2 dB |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8504314035 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Frequency | 2.3 GHz to 2.7 GHz |
Stock: 434
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22570
Ext.Price$0.22570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22570 | $0.22570 |
| 10 | $0.22228 | $2.22280 |
| 50 | $0.18236 | $9.11800 |
| 100 | $0.14961 | $14.96100 |
| 500 | $0.11798 | $58.99000 |
| 1000 | $0.08387 | $83.87000 |
| 3000 | $0.07871 | $236.13000 |
| 5000 | $0.07387 | $369.35000 |
